CMS – czym jest i który wybrać do naszej strony?

CMS, czyli system zarządzania treścią ma postać panelu administracyjnego dzięki któremu możemy w łatwy sposób zarządzać naszą stroną internetową. Większość tego typu paneli ma intuicyjny charakter, dlatego z ich obsługą są w stanie poradzić sobie nawet osoby początkujące, które nie mają żadnej wiedzy dotyczącej programowania. Strony internetowe zazwyczaj wymagają okresowej edycji znajdujących się na nich […]

Formularz kontaktowy

  Funkcjonalność

  Prosta obsługa

  Unikatowy projekt

  Szybkość działania

  Łatwa rozbudowa

  CMS, czyli system zarządzania treścią ma postać panelu administracyjnego dzięki któremu możemy w łatwy sposób zarządzać naszą stroną internetową. Większość tego typu paneli ma intuicyjny charakter, dlatego z ich obsługą są w stanie poradzić sobie nawet osoby początkujące, które nie mają żadnej wiedzy dotyczącej programowania. Strony internetowe zazwyczaj wymagają okresowej edycji znajdujących się na nich informacji. Oprócz tego publikuje się artykuły, aktualności i sprzedaje produkty. Jakie CMS-y cieszą się największą popularnością i dlaczego warto się na nie zdecydować?

  WordPress – najlepszy wybór dla prostych stron www

  WordPress cieszy się ogromną popularnością, choć na samym początku był wykorzystywany przede wszystkim do tworzenia blogów. Z czasem jego zastosowanie zaczęło obejmować firmowe strony internetowe oraz sklepy. Stanowi on świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim postawieniu strony oraz wypełnieniu jej treścią w możliwie krótkim czasie. Jest to także dobra opcja dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w tego typu kwestiach. 

  Panel administracyjny jest łatwy do opanowania dzięki czemu wrzucanie kolejnych treści jest nieskomplikowane. Kolejną ważną zaletą jest szeroki wybór szablonów i wtyczek, co pozwala na stworzenie dokładnie takiej strony na jakiej nam zależy. Do wyboru są darmowe oraz płatne szablony oferujące bardziej rozbudowane funkcje. WordPress jest polecany w przypadku stron, na których mają być regularnie publikowane treści oraz gdy zależy nam na łatwym zarządzaniu systemem. Sprawdzi się też w przypadku niewielkich i prostych sklepów internetowych.

  Joomla – system dla rozbudowanych stron internetowych

  W porównaniu do opisanego wyżej WordPressa, Joomla wyróżnia się znacznie większym stopniem skomplikowania. Z tego względu taki CMS jest polecany w przypadku rozbudowanych projektów. Oferuje on nie tylko większą bazę rozwiązań webowych, ale również pozwala na obsługę zaawansowanych mechanizmów. Z opisywanego systemu zarządzania treścią korzystają np. korporacyjne strony internetowe, którym zależy na rozbudowie. Bazując na takim CMS-ie, projektant ma sporo możliwości rozszerzenia w różnych kierunkach. Należy jednak dodać, że sama obsługa nie jest trudna.

  Drupal – system dla wymagających

  Drupal wyróżnia się największym stopniem zaawansowania spośród wszystkich wymienionych w tym artykule systemów. Z tego względu jest najczęściej wybierany przez firmy, którym potrzebne są rozbudowane strony internetowe oraz sklepy zintegrowane z innymi systemami. Ogromną zaletą opisywanego CMS-a jest ogromna liczba funkcji oraz bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Z Drupala korzystają m.in. instytucje rządowe. Kto jeszcze powinien zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim osoby, które dynamicznie rozwijają sprzedaż internetową i szukają większych możliwości skalowalności. Dobra informacja jest taka, że system nie wymaga do obsługi wiedzy programistycznej.

  Warto zaznaczyć, że wybór określonego CMS-a dość mocno wpływa na długofalowe funkcjonowanie sklepu oraz na pozycjonowanie strony. Z tego względu należy dokładnie przeanalizować każdą opcję, gdyż późniejsza zmiana będzie nie tylko czasochłonna, ale również dość mocno kosztowna. Ze względu na nieskomplikowaną obsługę, zarządzaniem stroną może z powodzeniem zajmować się jej właściciel. Oprócz publikowania nowych treści istnieje także możliwość modyfikowania wyglądu strony i instalowania nowych funkcjonalności za pomocą dostępnych wtyczek.

  Może również Cię zainteresować...

  • All Post
  • Aktualne promocje
  • Blog
  Świąteczna promocja!

  23 grudnia, 2023

  Uruchamiamy świąteczną obniżkę 20% z kodem CHRISTMAS.Promocja obejmuje zlecenia złożone w terminie do 07.01.2024r.

  Wieloletnie doświadczenie

  Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do współpracy, wierząc, iż uda nam się zrealizować nasze prace na najwyższym poziomie, a Państwo uzyskacie taką stronę www, która będzie spełnieniem Waszych marzeń, stając się jednocześnie wstępem do dalszego rozwoju firmy i bycia najlepszym przedsiębiorcą w swojej branży.

  Zostaw telefon - oddzwonimy!

   Dane kontaktowe

   Podejmujemy współpracę na terenie Polski oraz na całym świecie. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź skorzystaj z formularza kontaktowego.
   ©2024 formake.pl