Kiedy strona internetowa jest uznawana za przestarzałą?

Strona internetowa to wizytówka firmy, dlatego jej wygląd i sposób działania bezpośrednio przekłada się na wizerunek. Warto pamiętać także o tym, że strony www, tak jak wszystko inne w dzisiejszym świecie, podlegają pewnym trendom. Obecnie liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również aktualność, przejrzystość i szybkie działanie. Jakie symptomy świadczą o tym, że pora […]

Formularz kontaktowy

  Funkcjonalność

  Prosta obsługa

  Unikatowy projekt

  Szybkość działania

  Łatwa rozbudowa

  Strona internetowa to wizytówka firmy, dlatego jej wygląd i sposób działania bezpośrednio przekłada się na wizerunek. Warto pamiętać także o tym, że strony www, tak jak wszystko inne w dzisiejszym świecie, podlegają pewnym trendom. Obecnie liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również aktualność, przejrzystość i szybkie działanie. Jakie symptomy świadczą o tym, że pora na modernizację witryny?

  Przestarzała strona internetowa – po czym można ją poznać?

  Każda strona powinna realizować pewien cel. Dla jednych firm będzie to po prostu cel związany z kształtowaniem wizerunku, dla innych informacyjny lub poradnikowy, a także nastawiony na wzrost sprzedaży. Chcąc upewnić się, że witryna spełnia swoje funkcje, konieczne jest monitorowanie statystyk oraz zachowań użytkowników. Należy też sprawdzać jaką pozycję ma strona. Warto pamiętać o tym, że trendy w Internecie zmieniają się w błyskawicznym tempie. Jeśli nie nadążamy za zmianami, trzeba liczyć się z mniejszą liczbą klientów i spadkiem widoczności w Google. Jakie sygnały świadczą o tym, że nasza strona wymaga modernizacji?

  • Przestarzały wygląd – ten aspekt jako pierwszy rzuca się w oczy i w wielu przypadkach odstrasza potencjalnych klientów, zniechęcając ich do zapoznania się z treścią, która może być wartościowa. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Strony www zaprojektowane 5 lat temu nie odpowiadają współczesnym wymaganiom odbiorców i wyszukiwarek. Jednocześnie przestarzały wygląd sugeruje, że dana firma nie jest nowoczesna i zbyt profesjonalna. Archaiczny wygląd może nawet utrudniać nawigację, co jest nie do zaakceptowania dla współczesnych użytkowników.
  • Brak responsywności – warto pamiętać o tym, że większość osób przegląda strony www z poziomu smartfona. Brak responsywności oznacza, że witryna nie dostosowuje się automatycznie do urządzeń mobilnych. Z tego względu korzystanie z niej jest niewygodne i trudno odnaleźć potrzebne informacje. Niestety w takiej sytuacji użytkownicy rezygnują z przeglądania i wybierają konkurencję. Należy też dodać, że brak responsywności jest źle widziany przez Google.
  • Wysoki współczynnik odrzuceń – jeśli podczas przeglądania statystyk zauważymy, że osoby wchodzące na stronę szybko z niej wychodzą i jednocześnie nie przechodzą do innych części serwisu to znak, że nie budzi ona ich zainteresowania. To wyraźny sygnał, że konieczna jest modernizacja, w wyniku której witryna zyska bardziej atrakcyjny wygląd i będzie łatwiejsza w nawigowaniu.

  Czym wyróżniają się nowoczesne strony www?

  Jedną z kluczowych kwestii dla użytkowników jest szybkie ładowanie się strony. W przypadku przestarzałych witryn ładowanie jest dużo wolniejsze, czego skutkiem jest rezygnacja z ich przeglądania. Ten parametr bezpośrednio przekłada się na współczynnik odrzuceń oraz pozycję w Google. 

  Nowoczesne strony wyróżniają się też odpowiednio ułożonym menu z logicznymi kategoriami i podkategoriami. To z kolei wpływa na intuicyjną nawigację. Obecnie wymagana jest też obecność live chatu lub dostęp do messengera pozwalającego na szybki kontakt z obsługą oraz przykładowe realizacje jeśli dana firma oferuje konkretne usługi. Jeśli nasza strona ma już sporo lat może się okazać, że lepiej postawić nową wersję niż poprawiać kolejne elementy wpływające na pozycjonowanie.

  Jak widać, jakość i wygląd witryny mają bardzo duże znaczenie i nie warto bagatelizować tej kwestii. Jeśli w ostatnim czasie liczba klientów niepokojąco spadła, trzeba koniecznie przyjrzeć się naszej wirtualnej wizytówce i wprowadzić zmiany.

  Może również Cię zainteresować...

  • All Post
  • Aktualne promocje
  • Blog
  Świąteczna promocja!

  23 grudnia, 2023

  Uruchamiamy świąteczną obniżkę 20% z kodem CHRISTMAS.Promocja obejmuje zlecenia złożone w terminie do 07.01.2024r.

  Wieloletnie doświadczenie

  Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do współpracy, wierząc, iż uda nam się zrealizować nasze prace na najwyższym poziomie, a Państwo uzyskacie taką stronę www, która będzie spełnieniem Waszych marzeń, stając się jednocześnie wstępem do dalszego rozwoju firmy i bycia najlepszym przedsiębiorcą w swojej branży.

  Zostaw telefon - oddzwonimy!

   Dane kontaktowe

   Podejmujemy współpracę na terenie Polski oraz na całym świecie. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź skorzystaj z formularza kontaktowego.
   ©2023 formake.pl