Koszty budowy strony internetowej

Osoby, które chcą przenieść swój biznes do świata online muszą zainwestować w stronę internetową. Jest to niezbędny krok, dzięki któremu będzie można zaprezentować swoje produkty lub usługi potencjalnym klientom. Szukając opinii wśród znajomych szybko może się okazać, że strony www kosztują zarówno kilkaset złotych, jak i kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależy od tego o jakim stopniu […]

Formularz kontaktowy

  Funkcjonalność

  Prosta obsługa

  Unikatowy projekt

  Szybkość działania

  Łatwa rozbudowa

  Osoby, które chcą przenieść swój biznes do świata online muszą zainwestować w stronę internetową. Jest to niezbędny krok, dzięki któremu będzie można zaprezentować swoje produkty lub usługi potencjalnym klientom. Szukając opinii wśród znajomych szybko może się okazać, że strony www kosztują zarówno kilkaset złotych, jak i kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależy od tego o jakim stopniu zaawansowania mówimy i jakie funkcje są nam potrzebne. Co warto wiedzieć na ten temat?

  Od czego zależy cena strony internetowej?

  Koszt jest zależny od bardzo wielu czynników, dlatego udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o cenę jest niemożliwe. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zależy nam na maksymalnie podstawowej stronie, koszt będzie wahać się w okolicach od kilkuset do około tysiąca złotych. Wraz z dodawaniem kolejnych funkcjonalności i opcji, wzrasta także cena. Jakie czynniki wpływają na zwiększenie wydatków?

  • Jedną z decyzji jaką trzeba podjąć na samym początku jest to czy zależy nam na dedykowanej stronie, która zostanie napisana od podstaw, czy też wystarczy gotowy system zarządzania treścią, np. WordPress. Należy zaznaczyć, iż pierwsze rozwiązanie wiąże się z dużo większymi kosztami, z uwagi na spory nakład pracy. Jego zaletą jest jednak możliwość personalizacji i wdrożenia różnego rodzaju funkcjonalności, na miarę naszych potrzeb. Gotowy system to sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty, a jednocześnie czasu. Jeśli strona ma powstać stosunkowo szybko, jest to najlepsze rozwiązanie.
  • WordPress to system, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Co więcej, posiada mnóstwo gotowych rozwiązań w postaci różnego rodzaju wtyczek czy modułów. Strony www powstałe w oparciu o WordPress dobrze się pozycjonują i są łatwe w zarządzaniu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku poruszamy się w obrębie szablonu i nie mamy możliwości wdrożenia rozwiązań, które nie są do niego przypisane. Jeśli zatem będzie zależało nam na określonej funkcji, której nie przewiduje dany szablon, konieczna może być jego zmiana. Istnieje także ryzyko, że będzie ona na tyle zaawansowana, iż nie uda się jej zrealizować za pomocą szablonu.

  Dodatkowe informacje na temat kosztów

  Warto zaznaczyć, że cena jest w dużej mierze uzależniona od liczby podstron, które mają znaleźć się na stronie. Te z kolei mogą różnić się zawartością, czyli ilością tekstu, liczbą zdjęć itp. Jak łatwo się domyślić, koszt rośnie wraz z zaawansowaniem każdej podstrony, gdyż jest to bezpośrednio związane z nakładem pracy. Co się tyczy konkretnych funkcjonalności, warto poszukać czy są one możliwe do zrealizowania za pomocą gotowych wtyczek. Jest to najlepszy sposób na zoptymalizowanie kosztów związanych z budową strony www.

  Na cenę w dużej mierze wpływa wybór wykonawcy. Oczywiście bez większych problemów znajdziemy firmę czy osobę, która zajmie się dla nas stworzeniem strony za niewielkie pieniądze. Niestety w większości przypadków początkowe oszczędności będą wiązać się z późniejszymi znacznie większymi wydatkami, ze względu na liczne błędy. Co więcej, może się okazać, że tego typu strony nie będą spełniać naszych oczekiwań i pojawi się konieczność wykonania całej pracy na nowo. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które cieszą się dobrą renomą, a przy tym mogą pochwalić ciekawym portfolio. Podczas szukania wykonawcy warto zwrócić uwagę na jego dotychczasowe realizacje, dzięki czemu dowiemy się czy taka stylistyka nam odpowiada.

  Może również Cię zainteresować...

  • All Post
  • Aktualne promocje
  • Blog
  Świąteczna promocja!

  23 grudnia, 2023

  Uruchamiamy świąteczną obniżkę 20% z kodem CHRISTMAS.Promocja obejmuje zlecenia złożone w terminie do 07.01.2024r.

  Wieloletnie doświadczenie

  Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do współpracy, wierząc, iż uda nam się zrealizować nasze prace na najwyższym poziomie, a Państwo uzyskacie taką stronę www, która będzie spełnieniem Waszych marzeń, stając się jednocześnie wstępem do dalszego rozwoju firmy i bycia najlepszym przedsiębiorcą w swojej branży.

  Zostaw telefon - oddzwonimy!

   Dane kontaktowe

   Podejmujemy współpracę na terenie Polski oraz na całym świecie. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź skorzystaj z formularza kontaktowego.
   ©2023 formake.pl